Vrouw met Feeling, Julie Deaulmerie: ‘Weggaan met kerst zou voelen alsof we een stukje van het jaar overslaan’
Ze hebben voeling met de wereld, met wie ze zijn en wat ze willen – en al zeker met kerst. Dit is het eindejaar volgens Vrouw met feeling Julie Deaulmerie van juwelenlabel Billion Avenue.
Dit is kerst voor mij: De drukste, maar ook meest magische periode van het jaar bij Billion Avenue. Terwijl mijn klanten hun feestlooks samenstellen en cadeautjes kopen, draait het achter de schermen op volle toeren.
Mijn ideale kerstavond: één waarop alles even stilstaat; geen mails, geen deadlines, geen wekker de volgende ochtend. Gewoon een lange tafel vol lekker eten, kaarslicht en goeie gesprekken. In mijn ideale wereld belanden we in een lockdown, ben ik een hele week vrij en draait het enkel om samenzijn en rust – het tegenovergestelde van de realiteit.
Wat me bezighoudt deze feestperiode: De verkoop van onze ‘Gili Bear’-halsketting, gelanceerd afgelopen 12 november – niet toevallig de eerste verjaardag van onze dochter Gilda. Alle winst gaat naar het Kinderkankerfonds dat zich, via o.a. financiële hulp bij de heel dure medicatie, inzet voor jonge kankerpatiënten en hun gezinnen – een goed doel dat me na aan het hart ligt.

Nieuws dat me dit jaar geraakt heeft: De oorlogen in Oekraïne en Palestina. Het blijft onbegrijpelijk dat er in 2025 nog steeds zoveel leed is in de wereld. Het maakt me heel angstig.
Mooiste kerstcadeau ooit: Vorig jaar gaf mijn man me een klein doosje met een USB-stick. Daarop stond de montage van mijn bevalling, van het moment dat mijn water brak tot onze laatste dag in het ziekenhuis. Ik heb het die avond zeker tien keer opnieuw bekeken, met tranen in de ogen.
Favoriete kerstfilm: Home Alone. Een klassieker die ik bewust nog niet heb herbekeken; dat wil ik later samen met mijn dochter en man op kerst doen.
Op mijn playlist nu: ‘Father Christmas’ van Ryuichi Sakamoto, een melancholisch nummer dat me al jaren kippenvel bezorgt en in al onze privéplaylists zit.
Wat niet kan ontbreken deze periode: Kerstverlichting die via een timer vanaf 6u30 aangaat. Als ik ’s ochtends de deur van de slaapkamer open, zie ik de lichtjes al zachtjes flikkeren.
Wat mijn huis gezellig maakt: Mijn man die aan het fornuis in zijn koksschort hapjes staat te maken. Kaarsen, warme verlichting, ingepakte cadeautjes onder de boom, een volle ijskast. Ik houd ervan te cocoonen, met een kop thee of glas wijn, en vooral mijn gezin heel dicht bij mij.
Mooiste kerstherinnering: De eerste kerst met onze dochter, afgelopen jaar. Het was chaotisch – ik heb amper gegeten, omdat ik constant met haar bezig was –, maar het was de meest liefdevolle en intense kerst ooit.
De look van mijn kerstboom: Die is wild en spontaan, met veel kleur en ballen die eigenlijk niet bij elkaar passen – maar net dat maakt hem charmant. Vooralsnog hebben we een kunstmatig exemplaar; ik ben niet zo voor het idee een boom zomaar af te zagen.

Gedroomde gasten op mijn kerstdiner: Een tafel vol inspirerende vrouwen met verhalen, passie en visie, van wie ik kan bijleren – Estée Lauder bijvoorbeeld. En zet er ook maar Kate Moss bij; ik wil wel eens horen wat ze allemaal heeft uitgespookt. (lacht)
Op mijn kerstmenu: Kerst vieren we traditioneel bij mijn mama thuis. Ze maakt dan zelf vijf verschillende desserts, waaronder chocolademousse, tiramisu, cheesecake... Veel te veel. De dagen rond kerst komt het gourmetstel altijd weleens uit de kast; heerlijk om zo traag te moeten eten.
Zo dek ik mijn feesttafel: Met een veel te lang zwart linnen tafelkleed, veel kaarsen en glazen die het licht vangen. Alles mag imperfect zijn.
Wat ik draag met kerst: Ik flans meestal op het laatste moment iets in elkaar met spullen uit mijn kast, waaronder een leuke leren broek van het Belgische Enes. Maar altijd gecombineerd met een hele stack Billion natuurlijk.

Mijn make-up voor de feesten: Een dikke laag La Mer-crème, Erborian ‘CC Cream’ en Estée Lauders ‘Turbo Lash Mascara’. Meer dan dat wordt het tegenwoordig niet.
Geur die me aan kerst doet denken: ‘Promise’ van Frederic Malle; mijn man draagt hem altijd tijdens de wintermaanden. Het is de geur van gezellige feestdagen geworden.
Een podcast voor onderweg: The Diary of a CEO (van en met Brits investeerder Steven Bartlett, red.); inspirerend, eerlijk en vol inzichten over lichaam, gezondheid, ondernemen en persoonlijke groei. Ik luister er al jaren naar.

Favoriete eindejaarsbestemming: We kunnen nooit weg tijdens de feestdagen; mijn man werkt ook dan in Kitsch Club (nachtclub in Knokke, red.). Maar eerlijk: ik houd van thuis zijn. Van de winterlucht, de kerstmarktjes, de verlichting in de straten en de gezelligheid. Weggaan zou voelen alsof we een stukje van het jaar overslaan.
Boek dat ik cadeau zou doen: Aan een vrouw zou ik Fast Like a Girl van Mindy Pelz geven. Het gaat over hoe vrouwen hun voeding kunnen afstemmen op de verschillende fases van hun hormonale cyclus en leven. Ik heb er zelf enorm veel uit geleerd, zowel uit haar boek als uit haar YouTube-video’s.
Kunstwerk dat ze me cadeau mogen doen: Een werk van kunstfotograaf Stig De Block dat helaas net verkocht was toen we het op zijn expo Back to Back zagen hangen. We hebben er al een in ons bureau hangen, maar ik droom van nog een. Zijn beelden stralen zoveel kracht en emotie uit.

Hoe ik 2025 zal onthouden: Als een chaotisch, maar bijzonder jaar. Een zoektocht naar balans tussen werk en moederschap, met vallen, opstaan, en veel liefde daartussenin. Een jaar waarin we een deel van onze zorgeloze ‘jeugd’ achterlieten; we hebben deze zomer de beslissing gemaakt om terug naar mijn geboortedorp te verhuizen, dicht bij familie, voor onze kleine Gilda.
Wat ik verwacht van 2026: Na jaren in de file door de Kennedytunnel is het tijd voor meer rust, meer natuur, meer tijd samen, dicht bij familie. Het voelt als een nieuw begin, ik kijk er enorm naar uit.
Goede gewoonte die ik meeneem naar volgend jaar: Mijn dag starten met eieren en avocado’s. Luisteren naar mijn lichaam. En op werkvlak: gas durven geven op het juiste moment.
Wat ik mezelf en de wereld toewens: Vrede, veiligheid en een beetje meer zachtheid. Voor elkaar, en voor onszelf.
Wie is Julie Deaulmerie (36)?
• Is eigenaar van exclusieve brillenwinkel B-optiek in Latem (@b_optiek).
• Richtte in 2020 het Antwerpen–based juwelenlabel Billion Avenue (@billionavenue) op.
• Is getrouwd met John Noseda, dj en zaakvoerder van Kitsch Club. Samen hebben ze een dochtertje van één, Gilda.
Meer lezen