Van streetfood in de Marollen tot it-girls in de kunstgalerij: 5 tips voor het weekend
Hoera, weekend: tijd om even helemaal je eigen ding te doen. Nog geen idee waaraan je die vrije zomerse uren wil spenderen? Dan helpt onze redactie je graag op weg: bij deze expo’s, events en zinderende hotspots kun je ons dit weekend vinden.
1. Aperitivo’clock: Le Spritzz in MMV
Limburg is zowat het Italië van België, dus mag het niet verbazen dat je nu ook in een stukje van de Amalfikust in de provincie terugvindt. Met Le Spritzz brengt Maasmechelen Village de sfeer van Positano dichterbij. De gloednieuwe zomerbar serveert in samenwerking met Aperol de perfecte spritz en andere signaturecocktails in een elegant mediterraans kader, naast een menu met heerlijke antipasti. De soundtrack? Die wordt voorzien door lokaal talent met dj-sets en livemuziek.

Je vindt Le Spritzz onder een natuurinstallatie van landschapskunstenaar Jean-Louis Muller en kunt er de hele zomer terecht. Zin om te soldenshoppen voor je in de aperitivo vliegt? De Village verwelkomde recent heel wat nieuwe en vernieuwde boetieks die het ontdekken waard zijn, zoals Maje, Havaianas en Nike. (CK)
Le Spritzz is t.e.m. 31 aug. elke dag open vanaf 12 uur. Meer info via maasmechelenvillage.com
2. Zinderende zomerverhalen
Ons idee van vakantie? Heerlijk ‘digitaal detoxen’ langs een klaterende zwembadrand of met trekrugzak en polaroid en route tussen de met groen beklede heuvelflanken van de Catalaanse Pyreneeën. Wat absoluut niet kan ontbreken? Een goed boek. Zelf al door je leesstapel heen: dan hebben wij voor jou een goed gevulde zomergids vol zinderende vakantieverhalen. Van verboden vakantieliefdes tot true crime of een diepe duik in de ‘s werelds meest prikkelende erotische filmscènes: de strafste stukken en reportages uit ons archief, speciaal voor jou opgediept voor een zomer vol lectuur. Drie, twee, één: pauzeknop klaar, en lezen maar. (HV)

Ook een hele zomer lezen? Abonneer je dan nu op Feeling en krijg naast onze zinderende zomergids ook toegang tot tal van digitale specials en vier andere magazines uit de Roularta mediagroep. Nu via de Mijn Magazines app.
3. Streetfood in de Marollen
Dat Brussel een walhalla is voor liefhebbers van streetfood en wereldkeuken is niks nieuws onder de zon. Speciaal voor foodies met een gezonde honger naar avontuur dokterde de Brusselse stadsgids Emile vijf gloednieuwe culinaire wandeltochten uit, die je langs de vurigste en best verborgen foodhotspots van onze hoofdstad gidsen: van een gastro-streetfood-ronde door de Marollen tot een spicy tour vol specerijen. Op pad gaan is makkelijk: kies jouw favoriete foodtour, reserveer en ontvang alle info over de geheime adressen via de app – mét een interactief kaartje en de juiste wandelinstructies om er tijdig te geraken. (HV)

Meer info info & reservaties via emile.brussels/nl.
4. Lipstick en monoprints
Kunst die is gemaakt met wat je doorgaans in je make-upschuif hebt liggen? Dan ben je vast naar het werk van Belgisch hedendaags kunstenaar Natasja Mabesoone aan het kijken. Onder de noemer It girls exposeert ze solo bij Sofie Van de Velde Gallery in Antwerpen, waar ze thema’s als tastzin, (pop)cultuur en vrouwelijkheid verkent in de vorm van tekeningen, monoprints, etsen en zeefdrukken. Blush, lipstick, highlighter of foundation fungeren voor Mabesoone als potlood of penseel. (CB)

Copyright: Natasja Mabesoone.
Nog tot 24 aug., Sofie Van de Velde Gallery, Antwerpen. Meer info via sofievandevelde.be
5. Gezellig dansen op Rock Herk
De zomer is voor festivals. Voor wie Dour en Tomorrowland net iets te veel van het goede zijn, is er dit weekend ook Rock Herk: een klein, maar fijn festival in de Limburgse bossen met een stevige line-up. Dit jaar is het er onder meer dansen op de sets van Amber Broos, Pretty Girl, Gossip en The Subs, viben met Brihang, Meltheads en Bob Vylan of heerlijk luid mee kwelen met de rage en andere rock van Maria Iskariot, Alice Mae, Ramkot en Equal Idiots. Wij houden onze Adidas-short en rubberlaarzen dan vast in de aanslag. Tot op de wei! (HV)

Op vrijdag 19 en zaterdag 20 juli in Herk-de-Stad. Meer info via rockherk.be
Meer hotspost en cultuur:
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier