ARTCADE © Willem Van Puyenbroeck

Van duurzaam festival tot interactieve expo: 5 x tips voor het weekend

Hoera, weekend: tijd om even helemaal je eigen ding te doen. Nog geen idee waaraan je die vrije uren wil spenderen? Dan helpt onze redactie je graag op weg: bij deze expo’s, events en zinderende hotspots kan je ons dit weekend vinden.

1. ‘s werelds meest duurzame muziekfestival: Paradise City Festival

Paradise City Festival

Allen naar de tuinen van Kasteel Ribaucourt, daar viert Paradise City Festival haar 10e verjaardag. In 2024 werd het festival uitgeropen tot meest duurzame ter wereld. Dit jaar doen ze er nog een schepje bovenop – zo is er onder andere een statiegeldsysteem van € 10, dat kampeerders aanmoedigt om hun afvalzakken te sorteren en terug te brengen – om zo nog dichter bij een echt circulair festivalmodel te komen.

Los daarvan zorgen de gedurfde line-up (met voornamelijk elektronische dj’s, maar sinds vorig jaar ook unieke live-acts, waaronder dit jaar die van Eurodance-icoon Kate Ryan), de geavanceerde podiumontwerpen en de idyllische omgeving ervoor dat het festival ieder jaar één van de populairste zomerevents van Europa is. De tickets vlogen dan ook in een mum van tijd de deur uit. Voor de late beslisser zijn er gelukkig nog dagtickets voor zondag.

Dit jaar maakt een nieuwe podium z’n debuut: de Barefoot Stage. Even bekomen van de luide en snelle rave energie? Ontsnap dan in deze intieme tent van de drukte die je elders op het festival vindt én geniet ondertussen van een zorgvuldig samengestelde mix van soul, funk, jazz, hiphop, R&B en groovy muziek. Ja, schoenen moeten uit. (EN)

Paradise City Festival op 27, 28, 29 juni 2025 in Kasteel Ribaucourt, Perk.

2. Benzine, brandend asfalt en Brad: F1-film

Start je motoren: Brad Pitt speelt een voormalige Formule 1-legende die na een zware crash alles heeft verloren. Nu roept een noodlijdend team, onder leiding van Javier Bardem, hem terug om een jong ­talent ­(Damson Idris) te coachen. ­Regisseur ­Joseph Kosinski (ook bekend van Top Gun: ­Maverick) ­serveert razendsnelle beelden, waardoor je de G-krachten haast voelt. Benzine, brandend asfalt en Brad: aan jou om te ontdekken wat dat geeft. (AI)

Nu in de bioscoop

3. Brussel kleurt blauw voor de De Smurfen: De Film-première en artiest Rihanna is van de partij

© Corbis via Getty Images

Kom mee naar Smurfenland, welkom allemaal – ja het liedje zit nog steeds vast in ons hoofd. Droomde je er als kind ook van om eens naar het blauwe dorp te reizen? Dan kan die wens dit weekend in vervulling gaan. In Brussel vindt zaterdag de wereldpremière plaats van De Smurfen: De Film. Naar aanleiding daarvan kleurt onze hoofdstad blauw, ook kan je er het hele weekend deelnemen aan allerlei smurf-activiteiten. Kers op de taart: een blauwe loper waarop niemand minder dan artiest Rihanna (en ook acteur James Corden) haar opwachting zal maken. (EN)

Vanaf vrijdag in het centrum van Brussel

4. Interactieve expo ARTCADE opent het debat rond gaming, AI en technologie

ARTCADE © Willem Van Puyenbroeck

Als je dan toch in Brussel bent, loont een bezoekje aan de Plein Publiek. Daar vindt je sinds deze week ARTCADE, een nieuwe interactieve expo die het debat opent rond gaming, AI en technologie. Je legt een parcours af doorheen negen impressionante ruimtes – van een 360° video-installatie in de nostalgische stijl van millennial games tot een zaal met een interactieve LED-vloer. Een Augmented Reality-app is je persoonlijke gids en zorgt voor genuanceerde en educatieve achtergrondinformatie. Naast je van wist-je-datjes voorzien, daagt de app je ook uit om jouw creativiteit de vrije loop te laten zo kun je jouw eigen voxelpersonage ontwerpen.

Ook wie eens robotarmen wil besturen, of de Apple Vision Pro-bril (die nog niet beschikbaar is in de Benelux) wil proberen of wil racen door een digitale droomwereld op XXL schermen krijgt hiertoe de kans. Naast de betoverende expo worden er ook vaak talks met experten georganiseerd over onder andere dopamine traps en ingebouwde casinotechnieken. Meer nog dan entertainen, is het doel van de tentoonstelling om gesprekken aan te wakkeren over wat het betekent om mens te zijn in een gedigitaliseerde wereld. (EN)

ARTCADE van woensdag tot zondag in de Plein Publiek, Kunstberg 5, 1000 Brussel.  

5. Buitenaards lekker eten bij restaurant Meteor

Paradise City Festival

Chef Maarten Van Essche creëerde samen met zijn vrouw Tine Claerhout een plek in Heffen waar elke estheet en gourmand enthousiast van wordt. Niet alleen de setting en het interieur van de pastoriewoning zijn bijzonder, ook wat op je bord komt bij Meteor verrast: een verfijnde, eerlijke en seizoensgebonden productkeuken in combinatie met zorgvuldig geselecteerde natuurwijnen en huisgemaakte kombucha’s en sappen. Soberheid en elegantie vormen de rode draad, zonder dat er ook maar even spanning verloren gaat. (MM & EVE)

Meteor in Sint-Amandusstraat 5, Heffen Dorp.

Meer lezen

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise

Commerciële boodschap