Home Lifestyle Wonen Nieuw Deens design in Milaan
Nieuw Deens design in Milaan

De meubelbeurs van Milaan heeft nogmaals de spots gericht op het Deens design. Niet alleen op de iconische meubelen van vroeger, maar ook op de jonge ontwerpers die met hun mooi en functioneel design in de sporen van hun voorgangers verder werken.   

 

Jonge Denen aan het werk

 
Hans Wegner ('The Chair'), Arne Jacobsen ('Egg'), Verner Panton (van de gelijknamige 'Panton') of Finn Juhl ('Pelican') die het 'Danish Design' groot gemaakt hebben, staan voor altijd in ons geheugen gegrift. Maar de Deense designers van vandaag zijn niet van plan om in de schaduw van hun illustere collega's te blijven staan. 
 
Tijdens het Salone Internazionale del Mobile in Milaan van verleden week hebben 24 Deense designfabrikanten de handen in elkaar geslagen om de mooiste hedendaagse ontwerpen, meubels en verlichting te tonen. De mise en scène laat duidelijk zien hoe functionaliteit en design, het artisanale en het gebruik van natuurlijke materialen zoals hout, leder en dierenvellen nog steeds essentiële aspecten zijn van de Deense creativiteit. We laten u even meegenieten:
 

Zetels 'Lean', Add Interior – www.addinterior.dk

Sierpaddestoelen 'Funghi', kaarsenhouders 'Blossom' et 'Torso', design huisjes 'Arch', Applicata – www.applicata.dk

Luidsprekers 'BeoPlay A9', Bang & Olufsen – www.bang-olufsen.com

Lamp 'Koncept Equo', Bell Xpress – www.bellxpress.dk

Bijzettafeltje 'Bykato', Brodrene Andersen – www.brdr-andersen.dk

Bijzettafeltjes 'Playround', Bruunmunch Furniture – www.bruunmunch.com

Zetel 'Pilot', dk3 – www.dk3.dk

Zetel 'EJ 5 Corona Wood', Eric Joergensen – www.erik-joergensen.com

Tapijt 'Magnolia', design Lisbet Friis, Fabula Living – www.fabula-living.com

Schoenenrek, Flash Up – www.flashup.dk

Acoestisch paneel 4Twister', modules van 88 x 88 cm op een metalen kader, Fraster – www.fraster.dk

Hanglampen 'Toldbod 120', Louis Poulsen – www.louispoulsen.com

Modulair kastensysteem 'Montana' et verstelbare tafel 'MP', Montana Moebler – www.montana.dk

Zitbank 'Block', N. Eilersen – www.eilersen.eu

Bureau 'AK1330', Naver Collection – www.navercollection.com

Opbergsysteem 'Stack', design Anders Brix, Paustian – www.paustian.com

Staanlamp 'DBK', shldesign – www.shldesign.dk

Kussen in schapenvel, The organic Sheep – www.theorganicsheep.com

Stoelen 'Cube', gerecycleerd azobé hout, met of zonder rugleuning, voor binnen en buiten, Thors-Design – www.thors-design.com

Fauteuil 'Chairytale Lounge', design Monica Ritterband, Vermund – www.vermund.eu

Ophanghaken, 'The Beak', Vilhelmine Design – www.vilhelminedesign.com