Van bloemen bij Bernadette tot matcha-infused cocktails: 5 tips voor het weekend
Plannen smeden voor het Moederdagweekend kan niet vroeg genoeg. Nog op zoek naar een leuke activiteit waar je samen met moeder, dochter, broers of zussen kunt aanschuiven? Dan helpt onze redactie je graag op weg: bij deze stocksales, expo’s, events en hotspots kun je ons dit weekend vinden.
1. Moederdag bij Bernadette
Zondag is Moederdag en dat laat Bernadette, het Belgische high-end label van moeder-dochterduo Bernadette en Charlotte De Geyter, niet onopgemerkt voorbijgaan. Voor de gelegenheid organiseren ze – in samenwerking met NECTAR, een gloednieuwe ‘Parijse’ bistro in Antwerpen een private shopping event. Van donderdag tot zaterdag kun je er – op afspraak – grasduinen in de nieuwe zomercollectie van Bernadette en de stukken in alle rust en stilte in real life passen. Op het terras genieten wachtenden intussen van mocktails, cocktails en desserts geïnspireerd op ‘Peachtree’, een van de hoofdprints uit de huidige collectie. Als klap op de vuurpijl ontwikkelde het label samen met NECTAR ook een speciaal moederdagboeket dat exclusief te koop wordt aangeboden op het event.

Van de gelegenheid gebruik maken om aan je bezoek nog een namiddagje shoppen in ‘t Stad te breien? Spring dan zeker ook eens binnen bij Graanmarkt 13 en Renaissance: bij aankoop van een Bernadette-stuk ontvang je daar een klein boeketje bloemen. Geldig zolang de voorraad strekt, dus niet té lang wachten is de boodschap. (HV)
Van 8 tot 10 mei. Leopoldplaats 5 in Antwerpen. Opgelet: inschrijven voor het private shopping event bij Bernadette is een must. Dat kan via bernadetteantwerp.com.
2. Belgen boven in Gent
Voor een lesje Belgische schilderkunst anno nu moet je dit weekend in het Gentse S.M.A.K. zijn. Daar worden meer dan 150 werken van 74 aan België gelinkte kunstenaars geboren na 1970 samengebracht. De penseelvruchten van o.a. Charline Tyberghein, Kati Heck, Bendt Eyckermans, Nel Aerts en Shirley Villavicencio Pizango werpen licht op de recente evolutie van het medium. Schilderij na schilderij. (CB)

Nog tot 2 november 2026, S.M.A.K., Gent, Smak.be
3. Stocksale bij Toos Franken
Fans van Belgische mode moeten dit weekend afzakken naar Mol. Daar zet niemand minder dan Toos Franken de deuren van haar modestudio wijd open voor een stocksale. Zowel overschotten van vorige collecties als nooit eerder getoonde prototypes zullen er verkocht worden aan een prijsje. De ontwerpen van Franken laten zich vaak kenmerken door functioneel minimalisme en cleane vormen, maar verraden altijd een sterk gevoel voor constructie en detail. Naast een verfijnd en edgy karakter krijgen haar silhouetten vaak ook een androgyn kantje mee. Ideaal moeder-dochter-uitje, quoi? (HV)

Vrijdag 9 mei, van 14u tot 19u. Zaterdag 10 mei, van 10u tot 18u. Zondag 11 mei, van 10u tot 15u. Gompelbaan 209 in Mol. Meer info via @toos_franken.
4. In de matchabar
Een gezonde geest in een gezond lichaam. Rond die common knowledge buigt ook de westerse levensstijl zich steeds vaker. En dat zie je aan ons horeca-aanbod ook: naast hippie koffie-, rooftop- en natuurwijnbars steken er ook steeds meer matchabars de kop op. Bij het Brusselse Kage, een gloednieuwe ‘specialty tea’-bar, staan kwaliteit en authenticiteit voorop. Geen builtjes of doodgewone losse thee hier, maar wel ‘green power’-poeder als matcha, hojicha en genmaicha die rechtstreeks vanop het veld van lokale Japanse theeboeren overkomen.

‘s Avonds transformeert de bar zich tot een theegeïnfuseerde cocktailbar waar eeuwenoude oosterse traditie zich vermengt met de wetten van de westerse mixology. Ideaal voor een niet zo alledaags avondje uit met vrienden – of voor eentje met de zussenclan en moeder natuurlijk. (HV)
Antoine Dansaertstraat 19 in Brussel.
5. Bangkok BBQ in Brussel
Opnieuw open na een grondige renovatie is Old Boy, restaurant in onze hoofdstad waar élke foodie enthousiast van wordt. Goed nieuws: er is dubbel zoveel plek, je kunt er nu ook à la carte eten en er worden elke avond plekjes vrijgehouden voor impulsieve walk-ins. Voor hun nieuwe concept gingen de chefs op inspiratiereis naar Bangkok waar ze zich onderdompelden in de grillcultuur. De BBQ krijgt een hoofdrol; groenten, vlees en vis worden op het open vuur voor je bereid.

Tenboschstraat 110, Elsene. Oldboyrestaurant.be
Meer tips en hotspots:
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier